Jdi na obsah Jdi na menu

Centrální mládežové bohoslužby

 

Psala se neděle 8.4.2007 a za sedmero horami a sedmero řekami v jednom krásném „malém“ kostelíku v Třinci se okolo 17:00 hodiny začalo scházet spoustu mladých lidí… Kam pak asi jdou, říkali si mnozí. Ale ti mladí lidé přesně věděli kam míří. Mířili přesně do toho krásného Božího chrámu. A proč? Proto aby chválili Pána! Aby si připomněli, kdo za ně na kříži umíral.

V 17:00 už byl kostel plně zaplněn a to plně myslím fakt vážně! Sešlo se nás okolo 700! Prostě úžasné! Začali jsme písní „oldřichovického tria“ neboli tři dívek (Verča, Janka, Krysia)  z Oldřichovic za doprovodu kláves a bubnu. Na scéně se najednou objevili nějací dva „týpci“:) a po několika sekundách jsme zjistili, že nás budou provázet celým podvečerem. Byli to Jirka a Péťa.  Úvodním zamyšlením na téma „živý nebo mrtvý Bůh?“ nás obohatil pastor Taska z Oldřichovic. Následovalo několik písní naší „náveské“ doprovodky, při nichž zpíval celý kostel.

Se scénkou „nestačí být jen dobrý, ale i věřit“ se nám ukázala partička z Třanovic. Na příkladu života jednoho obyčejného pracujícího člověka Pavla, nám ukázali, že nestačí žít jenom „dobrý“ život, ale je důležité i věřit. Bez toho se totiž nemůžeme dostat do nebe.  O5 následovala chvíle zpěvu, kterou nás provázela doprovodka spolu s Ivčou H. Tahle úžasná chvíle, kdy zpíval celý kostel a oslavoval našeho Pána, nelze jen tak zapomenout.

Na řadu přišlo i hlavní slovo třineckého pastora Michala Kluse. Zamýšleli jsme se nad textem evangelisty Lukáše 24, 3-12. Vyslechli jsme několik svědectví lidí, která nám pastor vyprávěl. Myslím, že nejenom já, ale i ostatní mohli z tohoto slova mnoho načerpat. Pastor nás vyzýval k třem věcem, které bychom měli všichni z nás „dělat“: Bible (Boží slovo) – noste Bibli s sebou do společenství a nejenom tam. Společenství – choďte do společenství, protože jenom tam můžete růst ve víře. Modlitba – modlete se, vždyť modlitba je rozmluva s Bohem! A na konci nás pastor vyzval, abychom přicházeli dopředu a modlili se za naší službu. Ta chvíle modliteb u oltáře byla úžasná, Boží milostí a blízkostí byl naplněný celý chrám!

Potom už jen několik oznámení a bohužel už byl konec. Rozloučili jsme se modlitbami.

No a teď už nezbývalo, než jet domů. Ještě jsme si stihli popovídat se známými, které jsme už dlouho neviděli a šupky hupky domů…

Pán požehnal celou tu chvíli a já mu za to chci nesmírně děkovat a chci ti Pane vzdávat chválu a čest za to, jaký jsi úžasný Bůh a Spasitel!! Díky Pane!!

Na fotky se můžete podívat na stránce www.daneksv.estranky.cz